niedziela, 12 kwietnia 2015

Co to jest ten Smash ?

SMASH book to w skrócie zeszyt, który może służyć prawie wszystkiemu: może być pamiętnikiem, albumem, plannerem, zbiorem myśli i śmiesznych obrazków, rzeczy które nam się podobają i które chcemy zachować, notatnikiem.
 Generalnie cały scrapbooking polega na tym, że zapisuje się rzeczywistość, codzienność, większe i małe wydarzenia - ale niektóre scrapowe “gatunki” szczególnie skupione są na tej codzienności i bieżącym dokumentowaniu, tak jak np bardzo popularne ostatnio smashe/smash booki. Są to dosłownie pamiętniki, z tym, że oprócz pisania oczywiście wchodzą tu w grę wszystkie plastyczne efekty: zdjęcia, dodatki, farby, pisaki, taśmy, kredki i inne. Możemy tu wykorzystać również bilety z miejsc, w których byliśmy, ulotek, materiałow reklamowych. W takim smash booku wcale też nie musimy umieszczać zdjęć, możemy go zapełnić swoimi rysunkami, tekstem, wycinkami z gazet.
Istnieją oczywiście gotowe bazy na takie pamiętniki - są to SMASH*booki właśnie, produkowane przez firmę K&COmpany, a do nich dostępna jest cała masa dodatków, pisaków, karteczek, naklejek, spinaczy itp.). Gotowych zeszytów jest kilka rodzajów ale też bez żadnego problemu każda/każdy z nas może sobie zrobić samodzielnie taką bazę i mieć z tego ogromną satysfakcję. I tak samo w kwestii dodatków: wszystko można wykorzystać, firmowe elementy nie są niezbędne. 


Pozwolę sobie przytoczyć treść dokumentu, który Piekielna Owca napisała w grupie Smash'oholicy na Facebooku:

  • Czym jest SMASH! ??
To twój własny osobisty prywatny zeszyt w którym możesz prowadzić dziennik, pamiętnik , wpisywać ważne informacje zbierać inspiracje i całą masę innych rzeczy na które przyjdzie ci pomysł.

  • Kto może prowadzić SMASH ! ?
Każdy kto utrzyma w ręku klej i długopis ! Ty, twój mąż, dziecko, dziadek, mama, babcia, sąsiadka, Pani z warzywniaka, kontroler biletów, pani z poczty i hydraulik ;)Nie trzeba być artystką, nie trzeba wyszywać scrapować i mieć wielkiego warsztatu wystarczy klej i nożyczki. Nie potrzebna żadna wiedza i przygotowanie techniczne wystarczy zeszyt, klej i nożyczki i możesz zaczynać.

  • Jak SMASH! 'ować?

Normalnie!!!!! Tak jak chcesz ! zasada jest jedna : nie ma żadnych zasad. ( chociaż ja bym radziła raczej na płasko) Wklejaj wszywaj i przypinaj do swojego zeszytu wszystko, zdjęcia, bilety, wycinki z gazet, wydruki, ścinki papieru wszystko co ładne , co się Tobie podoba, To co cie inspiruje. Pisz, maż, doklejaj, chlap tak jak ci w duszy gra !! Po prostu utrwalaj chwile emocje i inspiracje . Nie musi być ładnie, nie musi być artystycznie , nie musi być prosto niech po prostu będzie ! Kiedyś przejrzysz i się uśmiechniesz ;)

  • Nie wiem jak zacząć...

Na początek weź jakąś rzecz którą byś chciała umieścić w swoim zeszycie, bilet zdjęcie , wydruk, ulotkę to może być cokolwiek naprawdę. Wybierz w swoim zeszycie kartkę która ci się podoba lub która pasuje do przedmiotu. Połóż sobie go na kartce w dowolny sposób i po mału dorzucaj to co masz na biurku ścinki, śmietki, nitki, przyklejaj taśmą, klejem dokładaj ozdobne lub malarskie taśmy stempluj , dopisz coś , komentarz albo opis sytuacji z którą wiąże się przedmiot prosto w zeszycie albo na zdjęciu albo na osobnej kartce szalej ze zszywaczem, klejem aż powstanie fajny wpis

  • O czym SMASH! 'ować ?

O czym sobie tam już chcesz! Dokumentuj życie codzienne, przygotowania do ważnego wydarzenia , spotkania ze znajomymi, twórcze meetingi, wycieczki krajowe lub zagraniczne , wypady do sklepu, rzeczy które cię inspirują, przyszłe listy zakupów. To twój zeszyt więc dokumentuj to co dla ciebie istotne, co cię cieszy w danej chwili, co Tobie sprawia fun i radochę.

Zapraszam do smashowania oraz do odwiedzenia nas na Facebooku.

***

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz